WOODEN GATE 

 

DREWNIANA BRAMA

 

Początkowym zamysłem było stworzenie modelu klimatem przypominajacego wejście do miasta Bree z trylogii Władcy Pierscieni. Myślę, że i taki jest też końcowy efekt.

Do budowy bramy i strażnicy użyłem głównie balsy 0,2 cm , pianki poliuretanowej oraz kartonu 0,2 cm i 0,5 cm.

Tym razem podstawę domu wykonałem z czterech prostokątnych kawałków pianki. Na wyciętej ścianie nanosiłem stępionym ołówkiem (ważne, aby grafit nie był ostry, a okrągły) zarysowania kamieni. Pianka pod lekkim naciskiem grafitu pozostała wgłębiona w miejscu nacisku. Jest to szybszy, ale mniej cieszący oko sposób  na stworzenie kamiennej elewacji.


Zawiasy są moim nowatorskim pomysłem, ale dość skutecznym. Tuleja to nic innego jak odpowiednio skrócony patyczek higieniczny, w który wchodzi zagięty w literę L cienki drucik.

Podobnie jak w większości modeli, które wykonuję przyklejona balsę nacinam w wielu miejscach tak, aby wyglądała na podstarzone drewno. Dodaje to bardzo wiele do ogólnego wyglądu i przede wszystkim sprawia, że model nie jest monotonny.

Dach to wycięte w prostokąty kawałki kartonu 0,2 cm naklejane na siebie każdy osobno. Na ostatnich dachówkach wykonałem niewielkie otwory, do których włożyłem drucik, aby imitował gwoździe. 


Elewacja wolna od drewna została pokryta klejem Vikol i gdy klej jescze nie wysechł podziobana sztywnym pedzlem. Nadaje to charakterystyczny wygląd ściany wapiennej. 


 

Od środka, ściany  zostały również pokryte klejem i podziobane jeszcze zanim zostały ze soba sklejone. 

Najcięższą kwestią jest dopasowanie klocków z pianki poliuretanowej do spodu danego modułu tak, aby ściśle przylegał do krawędzi po jego założeniu. 


Poradnik wykonania beczki znajdziesz tutaj

Write a comment

Comments: 0

Share my page with others.

Craftsman's Area is absorbing you?

Come closer and you'll find what you're looking for.