BARRELS

 

BECZKI

Prezentowana technika wykonania drewnianych beczek jest bardzo prosta i szybka.

Materiały:

- drewniany kołek o śr. 1 cm;

- balsa o gr. 0,1 cm;

- kartka papieru;

- drucik miedziany lub stalowy;

- wykałaczka.

Zaczynamy

Drewniany kołek tniemy na kawałki o wys. ok 0,5-1 cm.

1

 Następnie na balsie odrysowujemy paski o szer. 0,4 cm, dł. 2,2 cm i wycinamy je. Na jedną beczkę przypada 10 takich pasków.

2                                                       3

Jeżeli chcemy zrobić beczkę z zamkniętym otworem to naklejamy na wycięty wcześniej oblat trzy paski balsy zaczynając od środkowego tak, aby reszta została równomiernie rozłożona. Obcinamy ostre krawędzie i ścieramy delikatnie pozostałe rogi, by zrównać przyklejone paski z oblatem.

4

5

6

7


Przygotowane wcześniej drewniane paski naklejamy jeden obok drugiego na krawędzi oblatu starając się, aby pasek znajdował się 0,1 cm ponad krawędzią oblatu.

 

Ostatni pasek przeważnie należy odpowiednio dopasować do całości delikatnie go przycinając.

8

910


Dla wygładzenia krawędzi i wyrównania przyklejonych pasków delikatnie ścieramy obydwie strony beczki.

Gdy beczka jest w już w połowie gotowa z papieru wycinamy 0,2 cm paski o dł. nie mniejszej niż 4 cm. Będą one imitować metalowe okucia. Wyznaczamy miejsce na górze beczki, w którym przyklejamy jeden koniec papieru i zawijamy go wokół. Drugi koniec przyklejamy w miejscu, w którym rozpoczęliśmy i obcinamy nadmiar papieru. To samo wykonujemy na dole.

11

12

13


W miejscu łączenia pasków igłą robimy dwie duże dziurki, w które wkładamy druciki i przyklejamy je klejem cyjanoakrylowym. Gdy wyschnie cążkami obcinamy drucik przy nasadzie. W ten sposób można stworzyć świetną imitację gwoździ i nitów. 

14

15

16


Dodatkowo w beczce można również wykonać otwór i zatkać go szpuntem. W tym celu mniej więcej na środku beczki igłą przekuwamy balsę, a w powstały otwór wklejamy wykałaczkę tak, aby nie wystawała w środku beczki. Gdy klej wyschnie wykałaczkę skracamy do dł. ok 0,2 cm. 

17

18


19

Tak przygotowaną beczkę malujemy czarnym podkładem następnie metodą suchego pędzla ciemniejszym brązem, a później jaśniejszym. Oczywiście drewno beczki może mieć dowolny odcień brązu... jak to drewno. Na koniec papierowe paski traktujemy ponownie czarnym podkładem i nanosimy srebrną farbę.

Write a comment

Comments: 0

Share my page with others.

Craftsman's Area is absorbing you?

Come closer and you'll find what you're looking for.